Australské esence

 
 

Co jsou to Australské květové esence?

 

Australské květové esence jsou  kapky s výtažky  rostlin rostoucích na území Austrálie. Používáním esencí  se vyčistí negativní vzorce uložené hluboko v  našem podvědomí  a vytvoří se prostor pro nové  harmonické nastavení  člověka.   

  V současné době existuje   69 rostlin.  Celý systém je však stále rozvíjen.  Australské esence jsou používány ve více než 50 zemích světa.  Velice oblíbené jsou  např. v Itálii, Švýcarsku, Anglii, Japonsku.

Jsou odpovědí na  potřebu léčivých produktů, které by lidem pomáhaly vyrovnávat se s tématy 21.století  jako jsou sexualita, komunikace a spiritualita.

 21. století je typické velkou výměnou energií. Lidé létají, používají mobilní telefony, existují wifi sítě. Ustupuje tradiční uspořádání žena  -  muž, a s tím nastupují témata žen samoživitelek, vztah otec – dítě atd.

 

Kdo objevil  Australské květové esence?

 

Objevitelem esencí je  Ian White, který již 30 let připravuje osobně  mateřské tinktury z jednotlivých  rostlin.  Původně studoval psychologii, posléze  se věnoval studiu přírodních věd. Studoval homeopatii . Měl možnost  se seznámit s Bachovými esencemi . 

 Ian White  pochází z rodiny s dlouhou bylinkářskou tradicí a jeho práce vychází a navazuje na tradiční léčitelství původních obyvatel Austrálie.  Mateřské tinktury se připravují v různých lokalitách Austrálie podle místa, kde je lze dané druhy  najít.

 

Jak fungují a v čem mohou pomoci ?

 

 Každá rostlina má specifické účinky a čistí to, co máme hluboko uloženo v podvědomí.  Používáním esencí  se vyčistí negativní vzorce a vytvoří se prostor pro nové  harmonické nastavení  člověka.   

Příklad: Philotheca  čistí téma neschopnosti akceptovat ocenění a přijmout lásku.   Lidé, kteří potřebuji tuto esenci jsou příliš štědří.  Čistí nerovnováhu mezi dáváním a přijímáním.  Jejím užíváním dochází k vnitřnímu uznání a ocenění sama sebe, uvědomění si vlastní sebehodnoty  a nastolení pocitu, že jsem opravdu  hodni dostat, to co chceme.

Red Helmet Orchid čistí nevyřené vztahy otec a dítě, jejímž  výsledkem může být  v dospělosti problém s autoritami ( Buď je přehnaně respektujeme nebo vůbec.), rebelantství, horká hlava. Esence umožní obnovit pouto s otcem, přináší do vztahu i života sensitivitu, respekt a uznání sebe i ostatních.

Grey Spider Flower čistí téma velkého strachu až teroru – noční můry. Může se projevovat strachem z výšek, nočním pomočováním.  Odstraňuje tyto symptomy a přináší víru, klid a odvahu.

 

Jak je používat?

 

Je velice důležité respektovat individualitu a osobnost každého jednotlivce.

Nejvhodnějším způsobem je nechat si namíchat užívací lahvičku na míru, protože příčina stejného  problému i reakce na něj  je u každého člověka jiná, a proto je vhodná i jiná kombinace esencí než u druhého.

Př. :  Necháte si namíchat užívací lahvičku na téma – státní zkoušky nebo maturita. Někdo u zkoušky  má strach, druhý upadne do paniky a není schopen nic udělat, třetí je v lhostejnosti, a proto pro každého člověka je vhodná jiná  kombinace esencí, aby dané téma zvládnul. 

 

Proč jsou Australské esence tak jedinečné?

 

V Austrálie najdete nejstarší kvetoucí rostliny na světě s největším počtem rostlin vykazujících nesmírnou krásu a sílu. Stejně tak je Austrálie relativně nejméně znečištěná a metafyzicky má velmi moudrou, prastarou energii. V současné době je v této zemi obrovská nová vitalita.

To dává v kombinaci s neodmyslitelnou sílou země australským květinovým esencím jejich jedinečnost, díky níž se stávají součástí terapie praktikantů a lékařů po celém světě.