Skupinové

 

Na začátku  sdělíte svou motivaci pro rozestavení konstelace a co je Vašim cílem, o co Vám jde.

 

Např. : „Mám neustále finanční problémy a nedaří se mi z toho vybřednout, ať dělám, co dělám, a přeji si pochopit, kde je problém a změnit svou situaci.“

 

„  Mám komplikovaný  vztah s rodiči a bere mi to stabilitu v životě. Potřebuji   situaci přijmout tak jak je a opět získat pevnou půdu pod nohama.“

 

„ Již velice dlouho chci  odejít od partnerky. Vztah je už dávno nefunkční a oba se v něm trápime, ale přesto nedokáži vztah ukončit, jako kdyby mě tam něco stále připoutávalo. Nerozumím tomu a nejsem schopen jednat. Přeji si tomu porozumět:“

 

„ Mám za sebou již pátou operaci kolen. Moji oba synové už byli také na operaci. Téma se stále opakuje i u mých rodičů. Chtěla bych to už opravdu zastavit, aby to nepokračovalo dál….“

 

„Neustále se u mě opakují angíny. Přeji si o čem to celé je a být zase zdravá.“  

 

Pak si podle pokynů lektora, který vede konstelaci, vyberete zástupce za příslušníky své rodiny, např. matka, otec, bratr či prarodiče.

 

Zástupce rozestavíte v místnosti intuitivně podle toho, jak to vnitřně cítíte a oni na sebe nechávají plně působit pocity, které se v souvislosti s konstelací objeví. Úvodní rozestavení ukazuje základní problém v rodinném systému. Je vyjádřením vnitřního obrazu, který v sobě klient nosí. Ukáže nám rovněž vazby mezi členy rodiny. Kdo se jak cítí, kdo odhází, kde dochází k disharmonii.

 

Následně hledáme, jak tento rodinný systém společně uvést do rovnováhy. Nacházíme harmonii, léčení a řešení Vaší situace. Zástupci se pak cítí v rodinné konstelaci dobře a mají pocit, že našli své místo.

 

Na závěr klient vstoupí do konstelace s procítí, jak je jeho rodinný systém v harmonii a rovnováze.

 

Klient svou konstelaci po celý čas pozoruje zvenčí. Může pociťovat silné pocity a zároveň i uvědomění s tím, co se odehrává před jeho očima.

 

I ostatní členové semináře, který zrovna nejsou do konstelace aktivně zapojeni a po celý čas ji sledují zvenčí, mohou dojít k  silnému  osobnímu uvědomění, které se týká jejich osobní situace,  pouhým sledováním konstelace. 

 

Spojení životních konstelací s metodou Kineziologie One Brain (3in1Concepts)

Rozestavení jsou podporována „Kineziologie One Brain"( 3in1 Concepts): svalovým testem, barometrem chování, věkovým recesem a technikami uvolnění stresu. Původní  přístup tak získává na jemnosti a umožňuje předcházet komplikovaným cestám k navození harmonie.   Získáváme tak velmi účinný a pro všechny zúčastněné jemnější a bezpečnější průběh celého procesu.   Autory tohoto spojeného přístupu jsou manželé Polívkovi, lektoři a terapeuti působící v Rakousku. (www.lebenskunst-polivka.at)

 

Více na:  konstelace